Technologia – UlteraTM

Najskuteczniejszy na świecie lifting bezoperacyjny

Dzięki precyzyjnej technologii HiFu sfokusowanych ultradźwięków o wysokiej energii, urządzenie Ulthera jest obecnie najsilniejszym urządzeniem do bezinwazyjnego liftowania skóry.
UltheraTM to nowoczesny, rewolucyjny i bezinwazyjny zabieg liftingujący, nie mający, jak dotąd, swojego odpowiednika wśród rozwiązań stosowanych na polu medycyny estetycznej. Efekty zabiegu są porównywalne jedynie z inwazyjną operacją plastyczną, jednak w przypadku Ulthery nie dochodzi do żadnej ingerencji chirurgicznej.
Metoda ta polega na zastosowaniu skoncentrowanej energii ultradźwięków w wybranych miejscach skóry twarzy i co ważne – na jej określonej głębokości, dzięki czemu zabieg jest precyzyjny i dostosowany do problemów konkretnego pacjenta. Dodatkowo podczas zabiegu lekarz ma wgląd w tkankę pacjenta, dzięki zastosowanemu w urządzeniu ekranowi USG, co zwiększa skuteczność zabiegu.

Efekty po zastosowaniu zabiegu liftingującego UltheraTM
Zabieg UltheraTM usuwa powstające z wiekiem zwiotczenia skóry twarzy, które w wyraźny sposób wpływają na kształt i wygląd policzków, linii żuchwy, podbródka, powiek, czy szyi. W efekcie liftingu UltheraTM skóra staje się wyraźnie napięta, a owal twarzy zostaje podniesiony. Dzięki zastosowanej technologii ultradźwięków modelowanie twarzy przebiega w sposób precyzyjny i bezbolesny, a efekty zabiegu porównywalne są z efektami tradycyjnego liftingu chirurgicznego.

Na czym polega skuteczność zabiegów UltheraTM?
Podczas zabiegu wykorzystywana jest skoncentrowana energia ultradźwięków, która w postaci sekwencji strumieni dociera pod powierzchnię skóry. Działanie takie powoduje natychmiastowe obkurczenie skóry poprzez koagulację tkanek. To co wyróżnia zabiegi UltheraTM jest ich delikatność wobec tkanek zewnętrznych, ponieważ właściwy proces leczniczy zachodzi w punkcie przecięcia się fal ultradźwięków, głęboko pod powierzchnią skóry. Tkanka zewnętrzna pozostaje nienaruszona, a procesy odbudowy pobudzone przez energię ultradźwięków prowadzą do produkcji wyższej jakości włókien kolagenowych. Następuje stopniowe podniesienie zwiotczałej skóry, poprawy jej napięcia oraz ujędrnienia.