Planujesz powiększanie piersi – pomyśl o profilaktyce rozstępów

Powiększanie piersi wiąże się z ryzykiem powstania rozstępów. Ryzyko wynosi średnio ponad 7%, ale już w przypadku osób młodych np. w wieku 22-28 jest 2 razy większe, a w przypadku osób w wieku 21 lat i mniej – 3 razy większe!

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4028214/pdf/pone.0097493.pdf

Dlatego warto rozważyć „przygotowanie” skóry piersi do zabiegu powiększania. Jak można poprawić kondycję skóry piersi? – różnymi metodami medycyny estetycznej, takimi jak lasery frakcyjne, zabiegi elos, mezoterapia os0czem bogatopłytkowym, oraz zabiegami pielęgnacyjnymi, takimi jak np. mikrodermabrazja i peelingi.

Warto zawsze pamiętać o zabiegach medycyny estetycznej przed i po zabiegach chirurgii plastycznej. Warto pamiętać, że im lepsza kondycja skóry przed zabiegiem chirurgii plastycznej, tym lepszy jego efekt. Warto również pamiętać, że poddanie się korekcie chirurgicznej nie spowalnia procesu starzenia się skóry, a w przypadku zabiegów takich jak chirurgiczny lifting twarzy, wręcz go przyspiesza. Po takim zabiegu warto jak najszybciej włączyć profilaktyczne procedury medycyny estetycznej, żeby móc jak najdłużej cieszyć się z efektów!