Ulthera wykorzystuje unikalną w medycynie estetycznej technologię HIFU, która wykorzystuje sfokusowane ultradźwięki wysokiej energii.

Ulthera jest jedynym urządzeniem przeznaczonym do liftingu skóry, którego efekty są porównywalne do liftingu chirurgicznego – wpływa na te same tkanki, do których podczas operacji plastycznych docierają lekarze. Zabieg pobudza własne siły regeneracyjne organizmu, aby naturalnie i stopniowo przywracać skórze jędrność, a także poprawić funkcjonowanie włókien podporowych skóry.

Dlaczego Ulhera?    

  • Najsilniejszy stymulator kolagenu
  • Natychmiastowe efekty, które nasilają się z czasem
  • Naturalne rezultaty
  • Bez igieł, sztucznych substancji
  • Bez rekonwalescencji

Zabieg Ulthera to obecnie najlepsze urządzenie w technologii HiFu. Inne dostępne urządzenia, takie jak HiFu, Ultraformer, Sonoqueen nie dorównują Ulthera precyzją i siła, oraz nie posiadają istotnej dla skuteczności zabiegu wizualizacji USG

Najczęstsze pytania o zabieg Ulthera:  

 

Jak wygląda zabieg HiFu Ulthera?

Zabieg poprzedza wywiad lekarski oraz diagnostyka, którą umożliwia unikalna technologia obrazowania ultradźwiękowego DeepSEE. Następnie lekarz przystępuje do fazy terapeutycznej, polegającej na kierowaniu specjalnie dobranego strumienia ultradźwięków do wybranych obszarów skóry. Energia inicjuje naturalną reakcję organizmu w postaci produkcji nowego, młodego kolagenu oraz wzmacnia ten istniejący. Ulthera jest znakomitą alternatywą dla inwazyjnych metod. Dociera do tych samych tkanek, na których pracują chirurdzy plastyczni podczas zabiegów face-liftingu. Cena zabiegu uzależniona jest od wielkości obszaru poddawanego zabiegowi.

Jak długo trwa zabieg HiFu Ulthera?

Czas trwania zabiegu zależy od obszaru, na jakim jest wykonywany oraz od indywidualnego planu leczenia. Kuracja twarzy i szyi zajmuje najczęściej około 60-90 minut. Najczęściej zaleca się serię 2-4 powtórzeń. Niektórzy pacjenci zauważają zadowalające efekty już po jednym zabiegu. Lifting i napięcie skóry pojawia się stopniowo do 90 dni – z czasem kolagen naturalnie ujędrnia skórę twarzy i szyi oraz wygładza dekolt. Rezultat utrzymuje się przez co najmniej 18 miesięcy. Wraz ze starzeniem się skóry warto poddawać się zabiegom odnawiającym, które pomagają spowolnić naturalne procesy regeneracyjne.

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi HiFU Ulthera?

W przeciwieństwie do laserów, radiofrekwencji i innych technologii, Ulthera omija powierzchnię skóry, dostarczając energię na optymalną głębokość w precyzyjnie dobranej temperaturze. Dla każdego odczucia są inne, jednak większość pacjentów odczuwa niewielkie przepływy energii, kierowane na określoną głębokość – oznacza to, że odbudowa kolagenu właśnie się rozpoczyna. Niezwłocznie po zabiegu pacjent może wrócić do codziennej aktywności, bez konieczności stosowania szczególnych środków ostrożności. Zaraz po zabiegu może pojawić się lekkie zaczerwienienie skóry, jej tkliwość, które zwykle ustępują po kilku godzinach.

 

Dr hab. n. med. Marcin Frączek, specjalista otolaryngologii, lekarz medycyny estetycznej

Dermamed Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii

www.dermamed.com.pl

tel. 713414243

email: dermamed@dermamed.com.pl