FotoFinder Aesthetic Face z oprogramowaniem Adonia Compare w Dermamed na Krzyckiej!

W trosce o jak najwyższą jakość naszych usług w Dermamed przy ul. Krzyckiej 92 zainstalowaliśmy doskonałe urządzenie służące zarówno do wykonywania dokumentacji fotograficznej, jak i do komputerowej analizy skóry – FotoFinder Aesthetic Face z oprogramowaniem Adonia Compare.

FotoFinder Adonia składa się z opartego na statywie oraz podłączonego do jednostki komputerowej aparatu fotograficznego o wysokiej rozdzielczości. Ustawienia aparatu kontroluje sterowanie komputerowe, dzięki czemu uzyskujemy tą samą, wysoką jakość dla każdego zdjęcia. Zasada działania urządzenia opiera się na zastosowaniu dwóch filtrów w obiektywie aparatu – równoległego oraz krzyżowego, które w precyzyjny sposób uwidaczniają wszystkie mankamenty skóry. W celu ułatwienia pomiarów, urządzenie zostało wzbogacone o funkcję nakładania obrazów Ghost, dzięki której zdjęcie zrobione jako pierwsze staje się ustawieniem wyjściowym dla następnego. W wyniku tego procesu w pierwszej kolejności pojawia się sylwetka wyjściowa w formie cienia, do którego należy ustawić pacjenta w taki sposób, aby nałożenie się zdjęć było idealne. W efekcie uzyskujemy wiarygodny pomiar oraz możliwość nałożenia na siebie obydwu obszarów mierzonych.

Kolejnym atutem FotoFinder Adonii jest system archiwizacji zdjęć oraz inteligentna galeria. Wykonane zdjęcie natychmiast pojawia się na ekranie, a po naszej akceptacji zostaje włączone do galerii danego pacjenta wraz z datą jego wykonania. Zdjęcia sprzed kuracji zostaną automatycznie opisane jako Baseline, natomiast zdjęcia kontrolne jako Follow Up, co eliminuje ewentualne pomyłki. Mierzone obszary są zawsze takie same i znajdują się w tych samych miejscach, co ma na celu ujednolicenie pomiarów.

Adonia wykonuje zdjęcia w trzech pozycjach – z przodu, z prawego oraz lewego profilu, co daje możliwość obrazowania całej twarzy. Oprogramowanie dokonuje analizy pięciu parametrów – zaczerwienienia, przebarwień, tekstury, liczby porów oraz liczby zmarszczek. Dla każdej mierzonej cechy otrzymamy dwa wyniki – ocenę bezwzględną oraz wynik odniesienia. Ocena bezwzględna, czyli tzw. wynik indywidualny, wykazuje dużą zmienność osobniczą i nie ma do końca zastosowania w skali porównawczej. Z kolei wynik odniesienia jest procentowym porównaniem w stosunku do bazy danych osób o podobnym wieku, typie skóry i tej samej płci. Wynik pojawia się na skali wraz z komunikatem, jaki procent osób w danym wieku posiada lepszy wynik.