Drobne pajączki, a może żylaki? Dr Marcin Świder o metodach zamykania naczyń

Drobne pajączki – laser

– Do zamykania naczynek polecam lasery neodymowo-yagowe. W Dermamed pracujemy na najlepszych tego typu urządzeniach: Nordlys i Fotona – mówi dr Marcin Świder. – Sam zabieg to krótka procedura składająca się z nałożenia żelu chłodzącego, ustawieniu odpowiednich parametrów i użycia lasera. W większości przypadków już na drugi dzień po zabiegu nie ma żadnych śladów. Z reguły w celu uzyskania satysfakcjonującego efektu należy poddać się serii kilku zabiegów w odstępach 3-4 tygodni.

Większe naczynka – skleroterapia
– Gdy problem jest nieco większy i na nogach występują większe naczynka lub pojedyncze drobne żylaki, zwykle stosujemy skleroterapię. To nieinwazyjny, całkowicie bezpieczny i coraz popularniejszy zabieg. Polega na podaniu specjalnego preparatu, który powoduje zwłóknienie ścian naczyń krwionośnych, dzięki czemu dochodzi do ich naturalnego zamknięcia. Zabieg trwa ok. 20 minut i można po nim od razu wrócić do codziennej aktywności – wyjaśnia dr Marcin Świder.

Widoczne żylaki – laserowa operacja
– W przypadku, gdy żylaki są duże i liczne, zająć się nimi musi specjalista. W Dermamed laserowe operacje żylaków – EVLT za pomocą lasera Fotona – przeprowadza w znieczuleniu miejscowym chirurg naczyniowy. Zabieg polega na wprowadzeniu do żyły cewnika ze światłowodem – głęboka penetracja lasera pozwala zamknąć światło dużej żyły bez wykonywania niepotrzebnych nacięć na skórze. Procedura trwa kilkadziesiąt minut i kończy się założeniem opaski uciskowej – mówi dr Marcin Świder. – tego typu zabieg pozwala na szybki powrót do normalnych zajęć.

https://urodaizdrowie.pl/pokaz-nogi-na-wiosne-pozbadz-sie-pajaczkow-i-zylakow?fbclid=IwAR1L6RimtICQT3yhQncxRqfGxYU3qqOVgVRDY7Zm-CDpTOo1w2ryqRyRE3w