Onkoplastyka

Onkoplastyka

- chirurg onkolog wrocław, usuwanie guzków piersi, usuwanie tłuszczaków, chirurg plastyk wrocław, usuwanie znamion, usuwanie pieprzyków, usuwanie włókniaków

Instytut DermaMed to pierwszy ośrodek onkoplastyki we Wrocławiu

 

Onkoplastyka to nowa dziedzina onkologii. Jej podstawowym działaniem jest usuwanie zmian zgodnie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa onkologicznego, ale zarazem – z zachowaniem zasad chirurgii plastycznej.

Celem onkoplastyki jest pozostawienie jak najmniejszego śladu po zabiegu usunięcia zmiany.

Przeprowadzamy następujące zabiegi:

– usuwanie zmian skórnych chirurgiczne, elektorchirurgiczne i za pomocą laserów

– zabiegi rekonstrukcyjne

– usuwanie zmian tkanek miękkich

– usuwanie tłuszczaków

– usuwanie naczyniaków i zmian naczyniowych

- estetyczne usuwanie guzków piersi.

 

Przykłady zabiegów:

 

Onkoplastyka

 

Przeprowadzamy również zabiegi plastycznego usuwania guzków piersi.

Onkoplastyka

Onkoplastyka

Blizny po zabiegu nie muszą być duże i okaleczające.

 

 

Zabiegi są przeprowadzane przez zespół doświadczonych chirurgów:

Onkoplastyka

Dr Rafał Szulc

Specjalista chirurg

Specjalista chirurg onkolog

Dyplomowany Lekarz Medycyny Estetycznej

Absolwent Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej PTL w Warszawie.

Pracuje jako starszy asystent w I Oddziale Chirurgii Onkologicznej w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu od 2000 roku. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń chirurgicznych, w szczególności nowotworów łagodnych i złośliwych.

Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging Polskiego Towarzystwa Lekarskiego (dawniej Sekcja Medycyny Estetycznej PTL), członek UIME (Union Internationale de Medicine Esthetique – Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Estetycznej) i Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.

Certyfikat Polskiego Towarzystwa Onkologicznego: Postępy w leczeniu nowotworów 2005, 2006, 2007, 2008.

Certyfikat European Institute of Oncology – Milan / Italy 19-21.06.2006: Breast cancer: oncologic and reconstructive surgery. Interactive course with live surgery.

„Specjalizuję się w leczeniu chorób nowotworowych gruczołu piersiowego, narządów przewodu pokarmowego, skóry i tkanek miękkich.”

 

Onkoplastyka

Dr Marcin Świder

Specjalista chirurg

W 2001 r. ukończył z wyróżnieniem Wydział Lekarski Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich, otrzymując nagrodę J.M.Rektora. Specjalizował się i nadal pracuje jako starszy asytent na Oddziale Chirurgii Ogólnej Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka we Wrocławiu.

Przez 6 lat pracował jako asystent w Prywatnej Klinice Chirurgii Plastycznej „Dr Stelczyk Clinic” wykonując zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej

Uczestniczył w wielu konferencjach, sympozjach i warsztatach szkoleniowych z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Jest członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich.

„Prowadzę aktywny tryb życia, uprawiając różne sporty (pływanie, tenisa, koszykówkę i narciarstwo).”

 

Onkoplastyka

Dr Ryszard Nawrocki

specjalista chirurgii plastycznej

W roku 1989 ukończył Akademię Medyczną we Wrocławiu na Wydziale Lekarskim. Jest specjalistą II stopnia z zakresu chirurgii ogólnej oraz specjalistą chirurgii plastycznej. Przez wielu lat pracował pod kierownictwem Pana Prof. Kazimierza Kobusa, w Szpitalu i Klinice Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju (obecnie Specjalistycznym Centrum Medycznym) na stanowisku starszego asystenta.

Polanicki ośrodek chirurgii plastycznej jest najstarszym ośrodkiem w Polsce specjalizującym się w przeprowadzaniu zabiegów plastycznych i rekonstrukcyjnych u pacjentów dotkniętych wadami wrodzonymi oraz nabytymi.

„Doświadczenie i umiejętności w zakresie chirurgii plastycznej, zdobyte dzięki wieloletniej nauce i praktyce chirurgicznej pozwalają mi obecnie na samodzielne i odpowiedzialne operowanie pacjentów dotkniętych wadami wrodzonymi i zniekształceniami pourazowymi. Opanowałem techniki operacyjne rekonstrukcji i replantacji utraconych części ciała, przeprowadzam zabiegi mikrochirurgiczne oraz zabiegi w zakresie chirurgii czaszkowo-twarzowej. Zdolności operacyjne poszerzam na licznych szkoleniach, sympozjach oraz kursach. W prywatnym gabinecie chirurgii plastycznej wykonuję zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej i estetycznej. Zajmuję się również leczeniem wad wrodzonych oraz zmian pourazowych. Jestem członkiem: * Towarzystwa Chirurgów Polskich * Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.”

 

Stosujemy najnowocześniejsze urządzenia medyczne:

Ellipse Onkoplastyka

Renas Onkoplastyka

Varilite Onkoplastyka

 

Więcej na temat na stronie: http://dermamed-onkologia.pl/onkoplastyka-2/