Nici PDO   lifting

 

Nici PDO – lifting

- nici liftujące, First lift, Nici PDO, lifting nićmi, Happy lift, Aptos, złote nici

 

Absolutna nowość na polskim rynku

Lifting z zastosowaniem nici PDO

Nici PDO   lifting

System nici PDO powstał pięć lat temu w Korei Południowej i obecnie wykonywany jest w wielu krajach (Japonia, USA, Brazylia, Rosja oraz w Europie Zachodniej). Metoda wywodzi się z idei liftingu twarzy z zastosowaniem systemów nici liftingujących takich jak APTOS, SILHOUETTE – LIFT, HAPPY LIFT, czy wcześniej stosowanych ZŁOTYCH NICI. W odróżnieniu od tych metod lifting nićmi PDO jest procedurą znacznie mniej inwazyjną i bardziej komfortową dla pacjenta. Czas zabiegu nie przekracza zazwyczaj 30-40 minut i w żaden sposób nie upośledza normalnego funkcjonowania pacjenta.

Od niedawna nici PDO są również dostępne w Polsce.

Produkt posiada medyczny certyfikat bezpieczeństwa CE i jest dopuszczony do stosowania u ludzi na terenie Unii Europejskiej.

Efekty zabiegu to przede wszystkim:

Odmłodzenie skóry

Wygładzenie zmarszczek

Zwężenie porów

Rozjaśnienie skóry

Wzrost lub zmniejszenie objętości

Lifting skóry

 

Nić PDO – umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzamy ją w określone okolice skóry twarzy, szyi, dekoltu, biustu, pośladków, brzucha i nóg.

 

Nici PDO   lifting

 

PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się  z jednego (monofilament) lub dwóch skręconych stałych włókien (polifilament), które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance.

Polidioksanon jest materiałem znanym i stosowanym w medycynie od wielu lat. Dotychczas był on głównie wykorzystywanych w szwach skórnych i podskórnych w chirurgii plastycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii, okulistyce.

Materiał ten spełnia wszystkie wymagania określone przez Farmakopea USA (USP) względem szwów chirurgicznych.

Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że polidioksanon pobudza w tkankach proces neokolagenezy – czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego.

Nici PDO   lifting

 

Dzięki takiemu mechanizmowi działania skóra, w którą wprowadzimy nici PDO staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona.

Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego.

 

Nici PDO   lifting

Proces neokolagenezy wywołanej wprowadzeniem nici PDO (zdjęcia z mikroskopu elektronowego)

 

Wprowadzając nić PDO w skórę uzyskujemy natychmiastową poprawę jej wyglądu. Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagen i elastyna). Proces tan trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 240 dni). Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 24 miesięcy.

Nici PDO   lifting

Cena zabiegu jest ustalana podczas konsultacji lekarskiej.

W przypadku nici pojedynczych wynosi 100-120 zł za sztukę

W przypadku nici skręconych (screw i D-screw) 150 zł za sztukę

W przypadku nici haczykowych 700 zł za sztukę

 

Masz pytanie? Zadzwoń teraz! Telefon: 71 3414243

 

Przykłady efektów:

Nici PDO   lifting

Nici PDO   lifting

 

O innych metodach bezoperacyjnego liftowania twarzy dowiesz się na stronach:

 

lifting termiczny eMax

Sculptra – nowa generacja wypełniaczy

Radiesse – unikalny wypełniacz

 

Warto również pamiętać, że w przypadku opadających powiek najlepszym rozwiązaniem jest korekcja chirurgiczna, czyli zabieg blefaroplastyki. Jest to zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym!