Botox, Botoks, Laser, Voluma, Sculptra, Radiesse, Kwas hialuronowy, Laser, Dermamed

 

Nici PDO – lifting

– nici liftujące, First lift, Nici PDO, lifting nićmi, Happy lift, Aptos, złote nici

 

Zabieg z użyciem nici liftujących PDO

 

Jest to procedura, którym podstawowym zadaniem jest uniesienie opadających tkanek:

  • lift twarzy
  • lift szyi
  • lift innych części ciała

 

Na czym polega zabieg z użyciem nici liftujących PDO

Za pomocą cienkiej igły lekarz medycyny estetycznej wprowadza w skórę pacjenta specjalnie ukształtowane nici, za pomocą których uzyskiwany jest oczekiwany efekt estetyczny.

 

Nici PDO lifting

Nici liftujące PDO są aplikowane za pomocą cienkiej igły, takiej, jak do iniekcji

 

Dostępne na rynku medycyny estetycznej nici posiadają różne formy – nici proste, skręcone, podwójnie skręcone i haczykowe. W celu uzyskania efektu liftującego stosujemy nici haczykowe

 

Jak to działa?

Nić PDO chemicznie jest taka sama, jak wchłanialne nić chirurgiczna. Podana w skórę stymuluje syntezę kolagenu wokół nici. Nić się wchłania, a własny kolagen pozostaje! W zależności od kształtu nici uzyskujemy różny efekt. Nici haczykowe pozwalają unieść opadające tkanki.

 

Jak wygląda zabieg z użyciem nici liftujących PDO?

Pierwszym etapem zabiegu jest zawsze konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Około 30 minut przed zabiegiem skóra pacjenta jest smarowana kremem znieczulającym. Następnie lekarz medycyny estetycznej przeprowadza zabieg, który na kilku ukłuciach za pomocą cienkiej igły. Zabieg trwa około 10-15 minut. Jest prawie bezbolesny.

 

Kiedy można zobaczyć efekt zabiegu z użyciem nici liftujących PDO?

Efekt widoczny jest natychmiast po zabiegu. Jednak nawet już następnego dnia widać wyraźną poprawę efektu. W ciągu miesiąca do dwóch miesięcy efekt ulega dodatkowej poprawie.

 

Jak długo utrzymuje się efekt nici liftujących PDO?

Efekt utrzymuje się około 1,5 roku.

 

W jakich wskazaniach stosowane są nici liftujące PDO?

Zabieg ten wykonywany jest w szerokich wskazaniach, jednak podstawowym wskazaniem jest opadania tkanek twarzy i szyi.

 

 

 

Przykładowe efekty zabiegów liftujących z użyciem nici PDO:

 

Więcej informacji na temat nici liftujących PDO

System nici PDO powstał pięć lat temu w Korei Południowej i obecnie wykonywany jest w wielu krajach (Japonia, USA, Brazylia, Rosja oraz w Europie Zachodniej). Metoda wywodzi się z idei liftingu twarzy z zastosowaniem systemów nici liftingujących takich jak APTOS, SILHOUETTE – LIFT, HAPPY LIFT, czy wcześniej stosowanych ZŁOTYCH NICI. W odróżnieniu od tych metod lifting nićmi PDO jest procedurą znacznie mniej inwazyjną i bardziej komfortową dla pacjenta. Czas zabiegu nie przekracza zazwyczaj 30-40 minut i w żaden sposób nie upośledza normalnego funkcjonowania pacjenta.

Od niedawna nici PDO są również dostępne w Polsce. Produkt posiada medyczny certyfikat bezpieczeństwa CE i jest dopuszczony do stosowania u ludzi na terenie Unii Europejskiej.

Efekty zabiegu to przede wszystkim:

Odmłodzenie skóry

Wygładzenie zmarszczek

Zwężenie porów

Rozjaśnienie skóry

Wzrost lub zmniejszenie objętości

Lifting skóry

 

Nić PDO – umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzamy ją w określone okolice skóry twarzy, szyi, dekoltu, biustu, pośladków, brzucha i nóg.

 

PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się  z jednego (monofilament) lub dwóch skręconych stałych włókien (polifilament), które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance.

Polidioksanon jest materiałem znanym i stosowanym w medycynie od wielu lat. Dotychczas był on głównie wykorzystywanych w szwach skórnych i podskórnych w chirurgii plastycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii, okulistyce.

Materiał ten spełnia wszystkie wymagania określone przez Farmakopea USA (USP) względem szwów chirurgicznych.

Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że polidioksanon pobudza w tkankach proces neokolagenezy – czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego.

 

Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego.

 

Cena zabiegu jest ustalana podczas konsultacji lekarskiej.

W przypadku nici pojedynczych wynosi 100-120 zł za sztukę

W przypadku nici skręconych (screw i D-screw) 150 zł za sztukę

W przypadku nici haczykowych 700 zł za sztukę

 

Masz pytanie? Zadzwoń teraz! Telefon: 71 3414243

 

Przykłady efektów:

 

O innych metodach bezoperacyjnego liftowania twarzy dowiesz się na stronach:

 

lifting termiczny eMax

Sculptra – nowa generacja wypełniaczy

Radiesse – unikalny wypełniacz

 

Warto również pamiętać, że w przypadku opadających powiek najlepszym rozwiązaniem jest korekcja chirurgiczna, czyli zabieg blefaroplastyki. Jest to zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym!