Naczynka

NACZYNKA

- zamykanie naczyń krwionośnych, zamykanie naczyń laserem, laser, IPL

Większość osób wykazuje różnego stopnia zaburzenia naczyń krwionośnych (zmiany naczyniowe). Dolegliwości naczynek krwionośnych mogą być bardzo różnorodne: od małych teleangiektazji (zwanych także pajączkami) aż do dużych naczyniaków, czy żylaków.

Niektóre zmiany naczyniowe są widoczne od urodzenia, podczas gdy inne pojawiają się wraz z upływem lat lub jako efekt uszkodzeń środowiskowych (na przykład ekspozycja na działanie promieni słonecznych).

Najczęstszymi problemami są: rozszerzone naczynka i zaczerwienienia twarzy oraz rozszerzone naczynia i żylaki nóg.

W Instytucie DermaMed proponujemy Państwu następujące metody zamykania naczyń krwionośnych:

- I2PL Ellipse

laser Varilite – unikalne połączenie lasera KTP i laser diodowego

- laser Alma Harmony Elite – technologie AFT VP 540 oraz laser w technologii LP Nd:YAG 1064nm 

- Skleroterapię

Obecnie DermaMed posiada wszystkie narzędzia medycyny estetycznej i laseroterapii do zamykania naczyń krwionośnych. 

 

ZAMYKANIE NACZYNEK IPL

 

W Instytucie DermaMed dysponujemy najnowocześniejszym i obecnie najskuteczniejszym urządzeniem, IPL drugiej generacji (I2PL)  Ellipse oraz zaawansowaną technologicznie platformę ALMA z technologią AFT VP 540.

Nasze urządzenia posiadają atest amerykańskiej FDA (Food and Drug Administration – Administracja Żywności i Leków), potwierdzający ich wysoką skuteczność oraz najwyższy profil bezpieczeństwa oraz oczywiście CE i certyfikat Ministerstwa Zdrowia.

Obecnie posiadamy 3 urządzenia I2PL Ellipse – na ul. Krzyckiej, ul. Traugutta i ul. Żeromskiego

Jakie zalety posiada nasze urządzenie?
Mówiąc w skrócie – najwyższą skuteczność i zarazem najmniejszą bolesność i największe bezpieczeństwo.

Jak to możliwe?
Ellipse jest urządzeniem wykonanym w najnowocześniejszej technologii I2PL, która dzięki tzw. kwadratowemu impulsowi i metodzie podwójnego filtrowania powoduje, że do skóry pacjenta dociera tylko energia terapeutyczna, a nie ta, która jest odpowiedzialna za powstawanie bólu czy innych działań niepożądanych, jak w innych tego typu urzadzeniach.

Jest to urządzenie o generację lepsze od tradycyjnych IPL.

Jak działa zabieg z wykorzystaniem Ellipse?
Zabiegi z użyciem Ellipse polegają na wysyłaniu doskonale kontrolowanych rozbłysków światła w kierunku powierzchni skóry. Światło jest absorbowane przez jedną z naturalnych substancji chemicznych ludzkiego ciała – hemoglobinę – która znajduje się w czerwonych krwinkach.

Hemoglobina zamienia energię świetlną w ciepło, które jest następnie przesyłane do ścianki naczynia krwionośnego. Zostaje ono w ten sposób na stałe zniszczone i usunięte przez mechanizm obronny ciała ludzkiego. Metoda konwersji światła w energię cieplną i użycie jej następnie do zniszczenia celu bez uszkadzania sąsiadujących z nim tkanek nazywana jest Fototermolizą Selektywną.

I2PL jest stosowany głónie do zamykania zmian naczyniowych koloru czerwonego.

 

WYNIKI ZABIEGÓW ZAMYKANIA NACZYŃ I2PL ELLIPSE:

Naczynka

Naczynka

ARTYKUŁY NA TEMAT ZAMYKANIA NACZYNEK IPL:

Leczenie teleangiektazji

Porównanie skuteczności z laserem

Zamykanie zmian naczyniowych:film1, film2, film3

 

ZAMYKANIE NACZYŃ LASEREM VARILITE

System laserowy VariLiteTM służy do usuwania zmian naczyniowych na twarzy i kończynach dolnych.

Naczynka

System laserowy VariLiteTM posiada certyfikaty FDA i CE, potwierdzające jego wysokie skuteczność i bezpieczeństwo.

 

Naczynka

Naczynka

Stosowany w DermaMed laser służący do zamykania naczyń krwionośnych Varilite otrzymał nagrodę Perła Dermatologii Estetycznej!

Naczynka

 System VariLiteTM firmy Iridex (USA) stanowi kompleksowe rozwiązanie w dziedzinie laserowego leczenia zmian skórnych. Znajduje zastosowanie w terapii wielu schorzeń, m. in. przy leczeniu zmian naczyniopochodnych, zmian naczyń kończyn dolnych, łagodnych zmianach barwnikowych, zmianach skórnych, nieostrych stanach zapalnych trądziku pospolitego oraz usuwaniu włosów z małych powierzchni ciała. Tak szerokie spektrum zastosowań czyni z produktu VariLiteTM najbardziej wszechstronny i nowoczesny półprzewodnikowy system laserowy dostępny na rynku.

 

PRZYKŁADOWE WYNIKI ZABIEGÓW:

Naczynka

Naczynka

Naczynka

Naczynka

 Naczynka

 

Zastosowania kliniczne

Laser o podwójnej długości fali VariLiteTM wytwarza wiązkę zieloną o długości fali 532 nm oraz wiązkę podczerwoną 940 nm, co pozwala zoptymalizować parametry zabiegowe w zależności od wskazań klinicznych:

  • Wiązka 532 nm znajduje zastosowanie przy leczeniu zmian naczyniopochodnych, zmian barwnikowych, zmian skórnych, trądziku.
  • Wiązka 940 nm znajduje zastosowanie przy leczeniu głębiej położonych oraz większych naczyń krwionośnych (0,3-1,5 mm średnicy), w tym zmian naczyniowych kończyn dolnych, oraz przy usuwaniu włosów z małych powierzchni ciała.

Korzyści płynące z zastosowania wiązek o różnej długości fali

Zmiany naczyniowe, niezłośliwe zmiany barwnikowe, zmiany skórne oraz nadmierne owłosienie mogą być leczone laserowo przy użyciu światła widzialnego oraz o długości fali zbliżonej do podczerwieni. Światło lasera jest pochłaniane przez oksyhemoglobinę i melaninę. Dzięki temu, w odróżnieniu od urządzeń wykorzystujących światło widzialne, zastosowanie lasera pozwala na selektywne nagrzewanie nawet drobnych fragmentów zmian. Dla zmaksymalizowania efektów zabiegu, długość wiązki dobiera się w zależności od warstwy skóry, na którą ma ona zadziałać, oraz jej struktury.

Wysokopochłanialna wiązka 532 nm znajduje zastosowanie głównie w leczeniu naczynek o mniejszej średnicy oraz położonych bardziej powierzchniowo

Na zmiany naczyniowe o mniejszej średnicy oraz położne powierzchniowo najbardziej selektywnie działa długość wiązki najlepiej pochłaniana przez oksyhemoglobinę, co umożliwia nagrzanie naczynek do temperatury zapewniającej właściwy efekt kliniczny, minimalizując ryzyko poparzenia.

Umiarkowanie pochłaniana wiązka 940 nm znajduje zastosowanie w przypadku zmian naczyniowych o większej średnicy oraz położonych głębiej

Słabiej pochłaniana długość fali dociera głębiej i umożliwia bardziej równomierne nagrzewanie naczyń o większej średnicy.

 

ZAMYKANIE NACZYŃ LASEREM ALMA HARMONY ELITE LP Nd:Yag 1064 – NOWOŚĆ!

Naczynka

 

Platforma laserowa ALMA jest obecnie jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń na rynku medycyny estetycznej. W przypadku zamykania naczyń krwionośnych pozwala na stosowanie dwóch technologii:

– AFT VP 540

Naczynka

–  LP Nd:YAG 1064nm

Naczynka

Laser ten jest doskonałym uzupełnieniem naszej oferty.

Promienie lasera Nd:YAG o długości fal 1064 nm przenikają do 4 mm w głąb skóry nie niszcząc jej oraz są wybiórczo pochłaniane przez hemoglobinę obecną w krwinkach czerwonych. Dzięki tym własnościom jest optymalnym systemem do zamykania naczyń na twarzy i nogach (skutecznie zamyka naczynia do średnicy nawet 3mm!).

 

Naczynka

 

Nowoczesna technologia zastosowana w głowicy lasera zabezpiecza przed nadmiernym efektem przegrzania skóry dzięki czemu ryzyko uszkodzenia skóry zostało zmniejszone do minimum a efektywność, bezbolesność i szybkość działania osiągnęła maksymalny poziom.

Głowica Nd:YAG 1064 nm jest najlepszym rozwiązaniem gdy mamy na celu:

  • usuwanie „pajączków” (teleangiektazji na twory i nogach)
  • usuwanie powierzchniowych i głębszych zmian naczyniowych
  • usuwanie naczyń niebieskich na nogach do średnicy ok. 3mm
  • stymulację kolagenu, poprawę napięcia skóry

PRZYKŁADOWE EFEKTY ZABIEGÓW Z UŻYCIEM LASERA ALMA:

Naczynka

Naczynka