Laser, Laser Wrocław, Laser Frakcyjny, Laser Frakcyjny Wrocław, Fraxel, Mosaic, DermaMed, laserowe usuwanie blizn, laserowe leczenie blizn, fotoodmładzanie

Laser frakcyjny RENAS

– laser frakcyjny, Fraxel, Mosaic

 

 

Laser RENAS to erbowo-szklany laser frakcyjny służący do małoinwazyjnych zabiegów odmładzania i regeneracji skóry. Lasery frakcyjne w odróżnieniu do tradycyjnych laserów odmładzających nie działają na całą powierzchnię skóry a jedynie jej część. Dzięki temu przy głębokim działaniu, proces gojenia przebiega szybko.

 

Jak działa laser frakcyjny Renas?

Laser Renas generuje wiązkę laserową średnicy poniżej 0,1 mm, która sterowana jest komputerowym skanerem. W efekcie na skórze powstają miliony mikroskopijnych stref przegrzania (koagulacji).

Strefy te sięgają na głębokość do 2 milimetrów tworząc mikrokolumny przegrzanych komórek.

Fraxel, Laser frakcyjny

Obraz mikroskopowy i schemat działania lasera frakcyjnego W skórze powstają kontrolowane strefy mikrouszkodzeń

 

Tkanka między mikrostrefami jest nienaruszona co umożliwia szybkie gojenie skóry. Promień lasera wnika na głębokość do 2 mm nie naruszając przy tym warstwy rogowej naskórka powoduje wytworzenie kolumn koagulacji.

W ciągu kilku następnych dni dochodzi do wydalenia uszkodzonych w ten sposób komórek co objawia się złuszczaniem. Równocześnie na skutek pobudzenia procesów naprawczych dochodzi do przemodelowania istniejącego kolagenu i stymulacji produkcji nowego kolagenu w skórze właściwej.

 

Obraz mikroskopowy pokazujący silną regenerację skóry po przeprowadzeniu zabiegu laserem frakcyjnym

 

W efekcie dochodzi do wyrównania kolorytu i rozjaśnienie skóry. Powierzchnia ulega wygładzeniu – redukcja porów, nierówności i przebarwień.

Na skutek odbudowy kolagenu skóra staje się grubsza, odzyskuje utraconą elastyczność i napięcie – efekt liftingujący.
Zanikowe blizny i rozstępy oraz drobne zmarszczki wypełniają się lub ulegają spłyceniu.

 

 

Fot. Dorota Kliszewska zabiegowiec i trener technik laserowych DermaMed podczas zabiegu RENAS

 

Wskazania do zabiegów laserem frakcyjnym RENAS

Objawy starzenia:

  • Wiotkość i utrata elastyczności skóry, drobne i średnie zmarszczki, szorstkość i przebarwienia
  • Rozszerzone pory
  • Blizny potrądzikowe
  • Blizny pooperacyjne
  • Blizny pourazowe i pooparzeniowe
  • Rozstępy
  • Przebarwienia: melasma (plamy pociążowe, hormonalne),
    przebarwienia posłoneczne i pozapalne

 

Na jakie okolice można stosować laser frakcyjny Renas?

W przypadku zabiegów odmładzających najczęściej zabiegi wykonywane są na twarzy i szyję, dekolt, ręce i ramiona. Zabieg można przeprowadzić również na obszarze powiek. Wymaga to zastosowania specjalnych osłon na gałkę oczną. W przypadku blizn i rozstępów wszędzie tam gdzie one występują.

 

Ile wykonuje się zabiegów laserem frakcyjnym i kiedy widoczne są efekty?

Z reguły wykonuje się kilka (3-5) zabiegów w odstępie 2-4 tygodni. Liczba zabiegów zależy od zaawansowania zmian na skórze.

Pierwsze efekty widoczne są już po kilku dniach po pierwszym zabiegu. W miarę wykonywaniu kolejnych zabiegów poprawa pogłębia się. Ostateczny rezultat widoczny jest po 3-4 miesiącach po serii zabiegów. Czas ten jest niezbędny w procesie odbudowy kolagenu w skórze.

Uzyskane efekty mają charakter trwały.

 

Masz pytanie? Zadzwoń teraz! Telefon: 71 3414243

 

Przykładowe efekty:

 

 

 

 

dermamed fraxel mosaic renas laser frakcyjny, Laser, Laser Wrocław, Laser Frakcyjny, Laser Frakcyjny Wrocław, Fraxel, Mosaic, DermaMed, laserowe usuwanie blizn, laserowe leczenie blizn, fotoodmładzanie