Botox Dermamed

Botox

 

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej (Botox) są obecnie najpopularniejszym zabiegiem w medycynie estetycznej. Działanie Botoxu polega na relaksacji mięśni mimicznych twarzy, dzięki czemu uzyskujemy efekt wygładzenie zmarszczek mimicznych. Botox jest najczęściej stosowany w następujących wskazaniach:

– tzw. lwia zmarszczka

zmarszczki poprzeczne na czole

– tzw. kurze łapki

 

Ponadto Botox jest stosowany w wielu innych wskazaniach, jak zmarszczki królicze, unoszenie kącików ust, podnoszenie czubka nosa, redukcja uśmiechu dziąsłowego, oraz w wielu wskazaniach medycznych, takich jak:

– bruksizm

– nadpotliwość

– migrena.

 

 Jak wygląda zabieg Botox?

Przed zabiegiem pacjent odbywa konsultację z lekarzem medycyny estetycznej. Przed samym zabiegiem skóra pacjenta jest smarowana maścią znieczulającą. Po około 30 minutach znieczulenia, lekarz za pomocą bardzo cienkiej igły dokonuje kilku ukłuć w celu iniekcji Botoxu w leczone okolice. Sam zabieg trwa około 5-10 minut i jest jednym z najmniej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Po zabiegu przez kilka minut może być widoczne zaczerwienienie skóry. Po zabiegu pacjent może wrócić do normalnej aktywności.

 

Czy efekty są widoczne zaraz po zabiegu Botox?

Nie, na efekt należy poczekać kilka dni. Z reguły po 3-4 dniach widoczny jest pierwszy efekt zabiegu. Maksimum działania osiągamy po około 2 tygodniach od zabiegu.

 

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Efekty zabiegu Botox z reguły utrzymują się 4-6 miesięcy.

 

Czy po zabiegu Botox konieczna jest kontrola?

Nie, jednak zawsze zapraszamy pacjentów na wizytę kontrolną po 2 tygodniach od zabiegu w przypadku, gdy efekt zabiegu nie jest zadowalający. W takich przypadkach dostrzyknięcie małej dawki Botoxu z reguły skutkuje uzyskaniem oczekiwanego efektu. Dostrzyknięcie jest w cenie zabiegu.

 

W jakim stanie będzie skóra, gdy Botox przestanie działać?

Gdy Botox przestaje działać, skóra jest w dużo lepszej kondycji niż przed zabiegiem. Często jeszcze przez wiele miesięcy leczona okolica wygląda dużo lepiej niż przed zabiegiem.

 

 Czy zabiegi Botox są bezpieczne?

Zabiegi z użyciem Botoxu cechują się bardzo wysokim bezpieczeństwem, stosunkowo niską ceną i zawsze wysoką skutecznością w stosunku do zmarszczek mimicznych.

 

Jak to możliwe, że relaksacja mięśni przez Botox daje efekt estetyczny?

Podczas marszczenia brwi, uśmiechania się itp. powstają fałdy skórne, tworzące z czasem zmarszczki. Botox jest substancją, której działanie polega na osłabianiu mięśni. Relaksacja wybranych mięśni twarzy powoduje, że zmarszczki na znajdującej się nad nimi skórze ulegają rozprostowaniu. Botox ma zastosowanie szczególnie do usuwania zmarszczek na czole, bruzd między brwiami, tzw. „kurzych łapek”.

 

Więcej informacji na temat Botoxu w medycynie estetycznej możecie Państwo znaleźć w pierwszym na rynku poradniku dla Pacjentów, którego redaktorem jest Prof. Paweł Surowiak z DermaMed.

 

toksyna botulinowa w kosmetyce - książka

 

 

 

Jak działa Botox? Botox pozwala na zmniejszenie zmarszczek powodowanych mimiką. Poniższy schemat z książki Prof. Surowiaka z DermaMed najlepiej ilustruje działanie Botoxu:

 

schemat jak działa botoks

 

 

W jakich przypadkach najczęściej stosujemy Botox?

zmarszczki mimicznedziałanie botoksu

działanie botoxu na zmarszczki mimiczne
botox - działanie na zmarszczki
jak działa botox

 

O innych metodach usuwania zmarszczek dowiesz się na stronach:

– kwas hialuronowy

lifting termiczny eMax

Sculptra – nowa generacja wypełniaczy

Radiesse – unikalny wypełniacz

Nici PDO – lifting

Warto również pamiętać, że w przypadku opadających powiek najlepszym rozwiązaniem jest korekcja chirurgiczna, czyli zabieg blefaroplastyki. Jest to zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym!