Botox

Botox - Botox Wrocław, Botoks Wrocław, Medycyna estetyczna Wrocław, Laser  Wrocław

 

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej (Botox) są obecnie najpopularniejszym zabiegiem w medycynie estetycznej. Działanie Botoxu polega na relaksacji mięśni mimicznych twarzy, dzięki czemu uzyskujemy efekt wygładzenie zmarszczek mimicznych. Botox jest najczęściej stosowany w następujących wskazaniach:

– tzw. lwia zmarszczka

zmarszczki poprzeczne na czole

– tzw. kurze łapki

 

Ponadto Botox jest stosowany w wielu innych wskazaniach, jak zmarszczki królicze, unoszenie kącików ust, podnoszenie czubka nosa, redukcja uśmiechu dziąsłowego, oraz w wielu wskazaniach medycznych, takich jak:

– bruksizm

– nadpotliwość

– migrena.

 

 Jak wygląda zabieg Botox?

Przed zabiegiem pacjent odbywa konsultację z lekarzem medycyny estetycznej. Przed samym zabiegiem skóra pacjenta jest smarowana maścią znieczulającą. Po około 30 minutach znieczulenia, lekarz za pomocą bardzo cienkiej igły dokonuje kilku ukłuć w celu iniekcji Botoxu w leczone okolice. Po zabiegu przez kilka minut może być widoczne zaczerwienienie skóry. Po zabiegu pacjent może wrócić do normalnej aktywności.

 

Czy efekty są widoczne zaraz po zabiegu Botox?

Nie, na efekt należy poczekać kilka dni. Z reguły po 3-4 dniach widoczny jest pierwszy efekt zabiegu. Maksimum działania osiągamy po około 2 tygodniach od zabiegu.

 

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Efekty zabiegu Botox z reguły utrzymują się 4-6 miesięcy.

 

Czy po zabiegu Botox konieczna jest kontrola?

Nie, jednak zawsze zapraszamy pacjentów na wizytę kontrolną po 2 tygodniach od zabiegu w przypadku, gdy efekt zabiegu nie jest zadowalający. W takich przypadkach dostrzyknięcie małej dawki Botoxu z reguły skutkuje uzyskaniem oczekiwanego efektu. Dostrzyknięcie jest w cenie zabiegu.

 

W jakim stanie będzie skóra, gdy Botox przestanie działać?

Gdy Botox przestaje działać, skóra jest w dużo lepszej kondycji niż przed zabiegiem. Często jeszcze przez wiele miesięcy leczona okolica wygląda dużo lepiej niż przed zabiegiem.

 

 

Nasz Zespół Lekarski posiada wieloletnie doświadczenie i prezentuje najwyższy poziom umiejętności!

 

Zabiegi z użyciem Botoxu cechują się bardzo wysokim bezpieczeństwem, stosunkowo niską ceną i zawsze wysoką skutecznością w stosunku do zmarszczek mimicznych.

 

Botox

Podstawowe wskazania do stosowania Botoxu: -zmarszczki mimiczne czoła i tzw. kurze łapki

 

Podczas marszczenia brwi, uśmiechania się itp. powstają fałdy skórne, tworzące z czasem zmarszczki. Botox jest substancją, której działanie polega na osłabianiu mięśni. Relaksacja wybranych mięśni twarzy powoduje, że zmarszczki na znajdującej się nad nimi skórze ulegają rozprostowaniu. Botox ma zastosowanie szczególnie do usuwania zmarszczek na czole, bruzd między brwiami, tzw. „kurzych łapek” oraz do zmarszczek na szyi i dekolcie.

Botox

 

Efekt zabiegu jest widoczny po 3-4 dniach a pełny efekt po około 7 dniach. Działanie Botoxu utrzymuje się od 4 miesięcy do roku czasu (z reguły około pół roku).

Ważne – gdy Botox przestanie działać skóra jest bardziej gładka, wypoczęta i przez to bardziej elastyczna.

Zabieg trwa około 10 minut. Z reguły nie jest potrzebne stosowanie znieczulenia. Można wrócić do normalnej aktywności zaraz po zabiegu.

Więcej informacji na temat Botoxu w medycynie estetycznej możecie Państwo znaleźć w pierwszym na rynku poradniku dla Pacjentów, którego redaktorem jest Prof. Paweł Surowiak z DermaMed.

 

Botox

Poradnik dla Pacjentów “Toksyna botulinowa w kosmetyce”. Podręcznik pod redakcją prof. Pawła Surowiaka z DermaMed

 

Botox
Botox
Botox
Botox

 

O innych metodach usuwania zmarszczek dowiesz się na stronach:

- kwas hialuronowy

lifting termiczny eMax

Sculptra – nowa generacja wypełniaczy

Radiesse – unikalny wypełniacz

Nici PDO – lifting

Warto również pamiętać, że w przypadku opadających powiek najlepszym rozwiązaniem jest korekcja chirurgiczna, czyli zabieg blefaroplastyki. Jest to zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym!