Blizny Dermamed

Usuwanie blizn

 

Leczenie blizn jest jednym z najcięższych wyzwań medycyny estetycznej. Wymaga udziału specjalistów różnych dziedzin – medycyny estetycznej, chirurgii estetycznej, chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej oraz specjalistów laseroterapii.

W Dermamed oferujemy najbardziej kompletne podejście do leczenia blizn.

W pierwszym etapie, podczas konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej podejmowana jest decyzja o schemacie leczenia. Zawsze rozważany jest na początku wybór leczenia:

– albo chirurgiczne wycięcie blizny

– albo leczenie laserowe.

W przypadkach, które się kwalifikują, warto poddać się korekcie chirurgicznej blizny, ponieważ pojedynczy zabieg przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym skutkuje powstaniem często prawie niewidocznej blizny. Można ją następnie poddać zabiegom laserowego usuwania blizn.

W przypadkach, w których pacjent kwalifikowany jest do leczenia laserowego, bardzo ważnym jest wybór odpowiedniego lasera. Z reguły w pierwszym rzucie leczenia blizn stosowane są lasery frakcyjne, jednak należy pamiętać, że w różnych przypadkach lepsze efekty dają różne lasery.

 

Dermamed to obecnie największe w Polsce centrum laserów frakcyjnych. Dysponujemy następującymi technologiami:

– laser frakcyjny CO2

– laser frakcyjny Er:Yag

– laser frakcyjny Er:Glass

– różne technologie frakcyjne elos w laserze eMax.

 

W przypadku blizn czerwonych, lub przebarwionych stosujemy czasami jeden z naszej najbogatszej oferty laserów naczyniowych. Tego typu zabieg skutkuje szybkim zmniejszeniem nasilenia barwy blizny, dzięki czemu staje się ona mniej widoczna.

Ze względu na złożoność stosowanych technik, dokładny przebieg leczenia, wskazania i przeciwskazania omawiane są z pacjentem indywidualnie podczas konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej.

 

Co polecamy?

Wyjątkowo dobre efekty dają zabiegi łączone – lasery frakcyjne i najnowsza generacja zabiegów z osoczem bogatopłytkowym iPRF

 

blizny

 

Chirurgiczne wycięcie blizny

 

Po takim zabiegu warto poddać się jeszcze kilku zabiegom laserem frakcyjnym

 

blizny2

 

Blizna leczona laserem frakcyjnym

blizny3

 

Blizny potrądzikowe leczone laserem frakcyjnym